Автоматичні пристрої для зміни палет- як покращують виробництво машин з ЧПК

Автоматичні пристрої для зміни палет- як покращують виробництво машин з ЧПК

Бажаєте підвищити продуктивність свого верстата з ЧПК? Або скоротити час і зусилля, необхідні для виготовлення конкретного компонента?

Розгляньте вплив автоматичних пристроїв зміни палет і те, як вони можуть суттєво змінити вашу гру.

Перш ніж ми опишемо, як такі інновації у виробництві верстатів можуть значно підвищити продуктивність вашого цеху, давайте спершу розглянемо, як працюють пристрої для зміни палет у верстатах з ЧПК.

 

 

Як працюють пристрої для зміни палет у верстатах з ЧПК

Палета — це рухома та взаємозамінна частина верстата, яка допомагає транспортувати необроблені або готові деталі з машини, щоб зменшити час простою для завантаження/розвантаження деталей.

У більшості верстатів з ЧПК є три основних типи пристроїв для зміни палет – ручні, автоматизовані та роботизовані.

Ручні палетні системи:

Оператор повинен фізично завантажити та розвантажити палету із сирою/готовою частиною до/з док-станції, розташованої та встановленої на столі машини. З трьох варіантів це найбільш трудомісткий і найменш автоматизований варіант. Однак за допомогою цієї системи ви все одно можете досягти скорочення часу простою.

Автоматичні системи палет:

Вони зазвичай вбудовані в машину та керуються автоматично самою машиною.

Втручання людини відбувається під час завантаження та розвантаження деталей на палетній станції.

Роботизовані палетні системи:

Вони зазвичай використовують робота для завантаження та розвантаження палет. Робот часто може обслуговувати одну чи декілька машин. Однак це досить дорого і може бути непрагматичним на ринках, чутливих до витрат. З часом постійне вдосконалення технологій може зробити такі системи економічно ефективнішими. Такі системи часто шукають у місцях з високою вартістю праці або недостатньою кількістю кваліфікованої робочої сили. Труднощі для таких систем можуть виникати щоразу, коли потрібні індивідуальні та дуже специфічні виробничі потреби.

 

 

Типи систем автоматичної зміни палет

З трьох різних систем зміни палет більшість компаній-виробників віддають перевагу автоматизованим системам зміни палет.

Існує два різних типи автоматичних пристроїв для зміни палет, які інтегровані у виробничі системи чи верстати з ЧПК:

Човникові пристрої для зміни палет

Палета із частинами після завершення, які залишили б всередині машини на рейках. Потім у машину вставляється друга палета.

Ця система вважається більш традиційною і може зайняти більше часу для обміну палет. Сьогодні вони зазвичай знаходяться на великих обробних центрах з ЧПК.

Машини для зміни палет поворотного типу палет

Палета з готовою частиною піднімається разом з палетою із сирою (необробленою) частиною. Потім його повертають на 180 градусів і поміщають на індекс ЧПК або поворотний стіл. Одночасно перша палета розміщується на станціях завантаження та розвантаження. Такий одночасний процес підчеплення та відчеплення палет скорочує час і підвищує ефективність. Це також забезпечує більш плавне перемикання.

 

Прикладами машин, які пропонують такі системи, є горизонтальні обробні центри.

 

У другому варіанті система заміни деталей використовує цільний стіл, який розділений по центру на дві частини.

Одна сторона столу звернена до зони обробки деталлю, яка буде оброблятися, або досягає її всередині. Протилежна сторона розташована на станції завантаження, де готова деталь буде переведена на нову сиру деталь для механічної обробки.

Такі системи зазвичай розгортаються в системах вертикальної обробки, як-от вертикальний обробний центр і різьбовий центр.

 

 

Переваги автоматичних пристроїв для зміни палет

У всіх описаних вище системах поворотних палет сервомотори або гідравлічні поршні піднімають стіл, повертають його на 180 градусів, перш ніж опустити вниз. Точність обертання та положення столу забезпечується чотирма точками розташування. Це значно покращує гнучкість і точність процесів обробки.

 

Окрім цього, автоматичні пристрої для зміни палет пропонують такі переваги для обробки з ЧПУ:

● Покращене використання машини завдяки безперервним процесам обробки. Це скорочує тривалість непродуктивного виробництва, оскільки налаштування можна виконувати одночасно з роботою машини.

● Значно покращує швидкість переходу на нову частину, завершуючи його за лічені секунди.

● Спростіть зміну палет простим натисканням кнопки або командою на консолі ЧПК.

● Підвищте гнучкість для однієї машини, яку можна розгортати для кількох функцій. Ви можете багаторазово обробляти ту саму деталь і налаштувати машину для виготовлення двох різних деталей на одній палеті або визначити її як OP10 & OP20.

● Дозвольте виконувати процеси, керовані оператором, автоматично змінюючи палети за допомогою керування машини.

● Дозволяють безпілотну роботу машини протягом більш тривалого періоду часу (з урахуванням індивідуального часу циклу для кожної частини).

● Зведіть до мінімуму ручне втручання та, отже, людські помилки.

● Відновіть час, втрачений на повторне налаштування для повторюваних замовлень деталей. Це дозволяє виробничій лінії швидко почати роботу після отримання повторного замовлення.

● Використовуйте методи виробництва «висока суміш – низький об’єм».

● Досягніть кращого ROI для машини.

 

 

Висновок

У сьогоднішньому конкурентному світі промисловості та заводського виробництва має сенс оптимізувати вашу машину та скоротити її непродуктивні періоди.

Це стосується практично всіх секторів: від автомобільної та аерокосмічної промисловості до виробництва загальних деталей, форм і штампів, а також електронної промисловості.

Розгляньте переваги автоматичних пристроїв для зміни палет і перейдіть на верстат з ЧПК, який може допомогти вам підвищити економічну ефективність, одночасно підвищуючи ефективність.

Онлайн курсы IT